Bytomski Szpital Specjalistyczny nr 1 dołącza do programu poprawy jakości usług kardiologicznych

Ministerstwo Zdrowia wybrało Szpital Specjalistyczny nr 1 w Bytomiu do udziału w projekcie „E-KONSYLIUM”, który ma na celu poprawę jakości usług kardiologicznych. Ten projekt przewiduje wsparcie finansowe nie tylko dla uruchomienia zdalnych konsultacji kardiologicznych, ale także na zakup niezbędnych narzędzi i urządzeń. Spośród 20 placówek medycznych w całej Polsce, bytomska „Jedynka” jest jedynym szpitalem, który znalazł się w gronie beneficjentów tego projektu.

Specjaliści podkreślają, że przystąpienie do tego programu przyniesie wiele korzyści pacjentom Oddziału Kardiologii. Dzięki uczestnictwu w programie „E-KONSYLIUM” będą mogli korzystać z zaawansowanych usług medycznych, które zapewnią im kompleksową opiekę serca.

Szpital otrzymał od Ministerstwa Zdrowia grant o wartości 177 tysięcy złotych. W ramach tego dofinansowania, 84 tysiące złotych zostanie przeznaczone na organizację zdalnych konsultacji dla pacjentów. Dodatkowo, 13 tysięcy złotych zostanie wydanych na komputery typu „All in One”. Reszta środków posłuży do zakupu specjalistycznego sprzętu, który będzie służył do udoskonalenia usług oferowanych przez Oddział Kardiologii. Będą to między innymi trzy holtery oraz nowoczesny aparat EKG.

W ramach realizacji projektu „E-KONSYLIUM”, lekarze z bytomskiego szpitala będą mogli korzystać z zdalnych konsultacji z wypracowanymi specjalistami z dziedziny kardiologii działającymi w szpitalach uniwersyteckich i klinicznych. To oznacza, że pacjenci będą mogli skorzystać z szybszej diagnostyki, bez konieczności przewozu do innych placówek czy umawiania dodatkowych wizyt u specjalistów.

Szpital Specjalistyczny nr 1 w Bytomiu, jako Szpital Partnerski, współpracuje w ramach programu „E-KONSYLIUM” z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym w Poznaniu – Ośrodkiem Wiodącym oraz Przychodnią Lekarską Szombierki, będącą placówką Podstawowej Opieki Zdrowotnej.