Bytomska policjantka ratuje wystraszonego owczarka

W ostatnią środę, o godzinie 7 rano, sierżant sztabowa Monika Kurek z Komisariatu Policji III w Bytomiu, podczas jazdy do pracy, natknęła się na przestraszonego owczarka niemieckiego. Pies zdezorientowany i wyraźnie wystraszony stał na środku ruchliwej ulicy Odrzańskiej w Szombierkach, uniemożliwiając swobodne przemieszczenie się innym kierowcom.

Policjantka postanowiła zatrzymać swój samochód w bezpiecznej odległości od psa i podszedł do niego. Okazało się, że zwierzę, mimo wszystko, zachowywało się spokojnie i posłuszeństwo. Na wołanie Moniki Kurek pies opuścił jezdnię, co pozwoliło jej odpowiednio za niego zadbać. Zwierzę okazało się na tyle ufne, że bez obaw własnoręcznie wsiadło do otwartego samochodu policyjnego.

O całej sytuacji dzielnicowa natychmiast poinformowała dyżurnego w komisariacie, który później zawiadomił pracowników lokalnego schroniska dla zwierząt. Niestety pies nie miał żadnej obroży ani chipu, co utrudniało zidentyfikowanie jego właściciela. Wydaje się jednak, że taki właściciel musi istnieć, biorąc pod uwagę fakt, że pies był dobrze utrzymany i wyraźnie przyzwyczajony do podróżowania samochodem. W schronisku zwierzę otrzymało niezbędne leczenie weterynaryjne i teraz czeka na odnalezienie swojego domu.