Bytomska firma energetyczna rozbudowuje sieć ciepłowniczą

Firma Energetyki Cieplnej z siedzibą w Bytomiu skorzystała z letniego sezonu, aby przeprowadzić rozbudowę swojej sieci ciepłowniczej. W wyniku tych działań, Bytom i Radzionków zyskały łącznie 258 nowych, podłączonych do sieci lokali mieszkalnych. Całość inwestycji, której koszt przekroczył 7 milionów złotych, została sfinalizowana podczas wakacyjnego okresu.

Chociaż sezon grzewczy w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej (PEC) w Bytomiu już się rozpoczął, to ogrzewanie w nowo dołączonych do sieci mieszkaniach ma ruszyć w najbliższym czasie. Aby uruchomić ogrzewanie sieciowe, mieszkańcy muszą jedynie zgłosić swoje zapotrzebowanie na ciepło do odpowiednich służb – zarządcy budynku, administratora lub spółdzielni mieszkaniowej. Informacja ta następnie jest kierowana do PEC.

PEC w Bytomiu podłączył do swojej sieci łącznie 37,5 tysiąca mieszkań na obszarze Bytomia oraz dodatkowo 2,3 tysiąca mieszkań na terenie Radzionkowa. W trakcie realizowanych w 2023 roku prac, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej zintegrowało z swoim systemem 19 nowych obiektów, w tym 18 zlokalizowanych w Bytomiu i jeden w Radzionkowie. W ten sposób sieć została poszerzona o kolejne 258 mieszkań.

Sławomir Kamiński, prezes Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Bytomiu, który pracuje tam od 23 lat, przyznał: „Nigdy wcześniej nie zaczynaliśmy sezonu grzewczego tak późno. Jak tylko otrzymaliśmy informacje od zarządców budynków o gotowości do rozpoczęcia ogrzewania, natychmiast przystąpiliśmy do działania”.