Bytom w pełni solidaryzuje się z Ukrainą

W czwartek o wczesnym poranku, dnia 24 lutego 2022 roku, Rosja rozpoczęła pełnoskalowy atak na Ukrainę. Agresja rosyjskiego narodu na państwo ukraińskie została od razu mocno potępiona przez rządzących w Polsce oraz w innych częściach świata. Wyrazy sprzeciwu wobec rosyjskiej agresji oraz wsparcie dla Ukrainy wyrażają również obywatel Polski. W związku z tym m.in. w Bytomiu odbędzie się protest przeciwko działaniom zbrojnym na terenie Ukrainy.

Protest przeciwko wojnie na Ukrainie

Mieszkańcy miasta Bytom wyszli z inicjatywą zorganizowania protestu przeciwko działaniom zbrojnym, które są prowadzone na Ukrainie. Rosyjska inwazja uderza przede wszystkim w obywateli Ukrainy (więcej informacji na temat rosyjskiej inwazji na Ukrainę przeczytamy na portalu foliarz.pl). Z tego względu pełną solidarność z państwem ukraińskim wyrażają obywatele Polski i innych krajów, a na apel o zorganizowanie protestu w Bytomiu pozytywnie zareagował również prezydent miasta Bytom, a więc Mariusz Wołosz. Co więcej, prezydent osobiście włączył się w organizację protestu.

Protest odbędzie się w czwartek, dnia 24 lutego, o godzinie 18:30 na bytomskim Rynku. Na protest można zabrać ze sobą niebieskie i żółte elementy, transparenty oraz świece. Dodajmy, że akcja została zapoczątkowana przez mieszkanki Bytomia – Aleksandrę Musil i jej 16-letnią córkę Maję. Na wieść o tym pozytywnie zareagował prezydent Bytomia Mariusz Wołosz, który od razu przyłączył się do organizacji wydarzenia.

Demonstracja solidarności ze wszystkimi obywatelami Ukrainy

Protesty przeciwko rosyjskiej inwazji odbywają się w całej Polsce. W ten sposób mieszkańcy poszczególnych miast chcą wyrazić pełną solidarność i wsparcie dla Ukraińców. Zarówno tych, którzy zmagają się z trudną sytuacją na Ukrainie, jak i dla wszystkich obywateli Ukrainy, którzy przebywają w Polsce. Mają oni poczuć wsparcie i wiedzieć, że w tak trudnej sytuacji nie są sami. Nieuzasadniona agresja na demokratyczne państwo zawsze powinna być potępiana.