Bytom: Sukces kolejnej edycji projektu "Relacja ma MOC" zorganizowanego przez MOPR

Projekt „Relacja ma MOC”, co jest inicjatywą Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, po raz kolejny zyskał duże zainteresowanie wśród mieszkańców Bytomia. CH Agora stało się miejscem, gdzie w sobotę, 25 listopada, około 150 osób zgromadziło się, aby uczestniczyć w licznych atrakcjach promujących budowanie zdrowych relacji i wartości społecznych.

Do dyspozycji uczestników były różne stacje rozlokowane po centrum handlowym Agora, oferujące m.in. warsztaty edukacyjne dla całych rodzin, zajęcia mające na celu rozwijanie umiejętności współpracy, mini grę drużynową, a także spotkanie z psychologiem. Ten ostatni wyjaśniał mechanizmy efektywnej komunikacji i dzielił się poradami na temat budowania prawidłowych relacji międzyludzkich. Ponadto, artyści z Galerii Sztuki Użytkowej „Stalowe Anioły” poprowadzili warsztaty tworzenia mozaiki.

Agnieszka Kamińska, koordynatorka projektu z Działu Planowania, Koordynowania i Realizacji Projektów MOPR, zaznaczyła, że mimo niesprzyjającej aury, frekwencja była bardzo dobra. To pokazało jak ważne dla lokalnej społeczności są takie inicjatywy, co podkreślają głównie młodzi bytomianie, którzy licznie dołączali do uczestników w trakcie trwania wydarzenia.

Gra miejska zorganizowana przez MOPR to jeden z elementów szeroko zakrojonego projektu „Relacja ma MOC”, który jest realizowany na rzecz budowania i umacniania relacji w społeczności lokalnej. Całość jest finansowana ze środków Funduszy Norweskich i krajowych, a jego celem jest profilaktyka przemocy domowej w Bytomiu.