Bytom rozbrzmiewał dźwiękami 32. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Bytom niedawno stał się areną 32. finału jednej z najważniejszych i najbardziej znanych polskich akcji charytatywnych – Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To wydarzenie obfitowało w emocje, a jego harmonogram był wypełniony do ostatniej minuty. Koncerty, mecz hokejowy o charakterze charytatywnym, licytacje, kiermasze, konkursy i zabawy na lodzie – wszystko to wpisało się w program tego szczególnego dnia. Dodatkowo, na placu Sobieskiego odbyły się pokazy freestyle’u narciarskiego oraz snowboardowego. Nie zabrakło też specjalnego tramwaju z okazji WOŚP oraz symbolicznego światełka do nieba.

W tym dniu ulicami Bytomia przemierzało około 200 wolontariuszy, dbając o to, by każde wydarzenie przebiegało bez zakłóceń. Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mieścił się przy ul. Kolejowej w Bytomiu. Tego dnia udało mu się zebrać imponującą sumę 232 131,17 zł, bijąc dotychczasowy rekord.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od lat angażuje w swoje działania lokalną społeczność. Tegoroczna, 32. edycja finału, nie była wyjątkiem. Wśród zaangażowanych w akcję byli m.in. harcerze z Hufca ZHP w Bytomiu przy ulicy Kolejowej 6. Park Miejski im. Franciszka Kachla stał się miejscem występów różnych zespołów, a także licytacji. Finałowy dzień zakończył się przemarszem mieszkańców z placu Sobieskiego pod amfiteatr w Parku Kachla, gdzie wspólnie wznieśli symboliczne Światełko do Nieba.