Bytom. Policjanci prowadzą intensywne kontrole trzeźwości kierowców

Policja z Bytomia podjęła działania w celu zabezpieczenia bezpieczeństwa na drogach już od wczesnych godzin porannych. Funkcjonariusze z komendy policyjnej w Bytomiu przeprowadzają kontrolę trzeźwości kierowców w określonych miejscach miasta. Głównym celem tej inicjatywy jest wykluczenie z ruchu drogowego osób, które prowadzą pojazdy pod wpływem alkoholu lub innych nielegalnych substancji.

Pragniemy przypomnieć wszystkim kierowcom o konsekwencjach prawnych, jakie mogą nastać w przypadku prowadzenia pojazdu mechanicznego pod wpływem alkoholu:

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości wiąże się z ryzykiem otrzymania wyroku do dwóch lat pozbawienia wolności. Jeżeli kierujący pod wpływem alkoholu będzie sprawcą wypadku, którego efektem będzie śmierć lub poważny uszczerbek na zdrowiu, sąd ma możliwość skazania go na karę nawet do dwunastu lat więzienia. Sąd może również wydać wyrok na co najmniej trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Nietrzeźwi kierowcy muszą być również przygotowani na poważne konsekwencje finansowe. Wymierzona grzywna może wynosić od 5 do 60 tysięcy złotych. Każda spożyta porcja alkoholu negatywnie wpływa na nasze zmysły i styl jazdy, co z kolei niesie za sobą potencjalne niebezpieczeństwo dla bezpieczeństwa drogowego.

Zachęcamy również członków rodzin, pasażerów oraz znajomych, aby nie byli bierni i nie dopuszczali do naruszenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym przez nieodpowiedzialnych kierujących. Pamiętajmy, że wszyscy ponosimy odpowiedzialność za bezpieczeństwo na drogach!