Bytom otrzymuje blisko 4,2 mln zł na projekty drogowe od Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii

Pochodzące z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii dofinansowanie w kwocie niemal 4,2 mln zł, przekazane miastu Bytom, ma być skierowane na przeprowadzenie inwestycji drogowych. Środki te mają pozwolić na stworzenie nowych fragmentów ulicy Bażantowej, która wiąże ulicę Orzegowską z ulicą Konstytucji, a także na budowę chodnika przy znajdującym się na ulicy Strzelców Bytomskich Domu Seniora.

Z budżetu projektowego 4 mln zł będzie przeznaczone na finalizację dwóch zaległych etapów budowy drogi, która ma łączyć ulice Orzegowską i Konstytucji. Planowana inwestycja obejmuje teren między Szombierkami a Bobrkiem i zakłada wybudowanie około 540 metrów drogi. W ramach projektu powstaną także chodniki, miejsca parkingowe, wjazdy do posesji oraz skrzyżowania. Przewidziane jest również stworzenie systemu kanalizacji deszczowej, wpustów ulicznych, oświetlenia drogowego oraz elementów mających na celu spowolnienie ruchu drogowego.

Nowo powstała, o długości przekraczającej 1 km, arteria drogowa ma poprawić komunikację pomiędzy osiedlem „Fazaniec” a Szombierkami. Wpłynie to na wzrost bezpieczeństwa oraz na zapewnienie szybkiego i bezpośredniego dostępu dla służb miejskich i ratunkowych do owej części miasta.

Inwestycja na Suchej Górze, polegająca na budowie chodnika wzdłuż ulicy Strzelców Bytomskich przy miejscowym Domu Seniora, jest drugim z projektów, które uzyskały finansowe wsparcie. W tym przypadku kwota dofinansowania wynosi ponad 197 tys. zł. Wykonanie tej inwestycji zakłada nie tylko stworzenie chodnika łączącego Dom Seniora z rejonem graniczącym z Tarnowskimi Górami, ale także modernizację zatoki autobusowej na przystanku Sucha Góra Dolomity. Autobusy linii nr 19 i 158, kursujące pomiędzy Suchą Górą a Tarnowskimi Górami, będą mogły zatrzymywać się na odnowionym przystanku.