Bytom lodowisko od wewnątrz. Zapoznaj się z wnętrzem nowoczesnego obiektu

Roboty związane z budową lodowiska ul. Pułaskiego w Bytomiu zbliżają się powoli do końca. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to obiekt zostanie otwarty w czerwcu tego roku. Z tego względu aktualne prace są kontrolowane. W środku nowoczesnej hali, która w najbliższym czasie będzie obsługiwać nie tylko zawodników Polonii Bytom, ale także zwykłych mieszkańców miasta trwają prace, których progres stopniowo wzrasta.

Bytomska hala lodowiskowa od wewnątrz

Kilka dni temu umieszczono już miejsca siedzące w hali lodowiska przy ulicy ul. Pułaskiego. Ich układ pod względem kolorystycznym jest spójny z wyborami dokonywanymi przez mieszkańców Bytomia w głosowaniu online. Według raportu Urzędu Miejskiego na lodowisku zainstalowano łącznie 1156 miejsc siedzących na trybunach wschodnich i zachodnich, łącznie 96 miejsc w loży VIP. Łącznie bytomska hala lodowiskowa może zapewnić łącznie 1252 miejsc. W najbliższych tygodniach rozpoczną się między innymi prace powiązane z elewacją budynku. Ma na niej pojawić się wizerunek hokeisty. Później prace skupią się nad montowaniem band, a następnie nad mrożeniem tafli. 

Otwarcie hali lodowiskowej w Bytomiu

Z informacji wynika, że otwarcie hali lodowiskowej w Bytomiu ma odbyć się jeszcze przed wakacjami. Jednak nie wiadomo jeszcze, czy z tej okazji odbędzie się jakakolwiek większa impreza – wydarzenie z udziałem społeczeństwa. Oczywiście zależy to całkowicie od sytuacji epidemicznej w kraju, która dynamicznie zmieniała się w ostatnich tygodniach. Przypomnijmy, że budynek przy ulicy Pułaskiego to koszt około 42 mln zł. Z tego 15 milionów to dotacje, które miasto otrzymało od Ministerstwa Sportu i Turystyki. 

Bytomska hala może pomieścić ponad 1400 widzów. Wewnątrz znajdziemy m.in. strefę VIP, punkty gastronomiczne, pomieszczenia administracyjne oraz sale konferencyjne. Przed budynkiem lodowiska dla samochodów osobowych i autokarów znajdzie się około 120 miejsc parkingowych. Wiadomo, że imieniem Braci Nikodemowiczów zostanie nazwany bytomski obiekt. Propozycja została wybrana w konkursie mediów społecznościowych, w którym wzięli udział mieszkańcy. Z kolei pod dachem lodowiska mają zostać powieszone koszulki z wydrukowanymi nazwiskami dwóch wybitnych hokeistów związanych bytomską Polonią – Mariusza Puzia oraz Franciszka Kukli. Obiekt będzie służył głównie hokeistom i mieszkańcom Bytomia, ale docelowo ma pełnić rolę lodowiska dla mieszkańców.

One thought on “Bytom lodowisko od wewnątrz. Zapoznaj się z wnętrzem nowoczesnego obiektu

Comments are closed.