Bohaterska interwencja świadków zatrzymała pijanego kierowcę

Pojawienie się świadków na miejscu zdarzenia pozwoliło na zatrzymanie pijanego kierowcy, który swoim pojazdem spowodował uszkodzenia czterech innych samochodów na ulicy Zabrzańskiej. Mężczyzna, lat 52, został zatrzymany z zawartością alkoholu w organizmie wynoszącą 3,5 promila.

Bytomscy kierowcy zdobyli uznanie policji za ich niezłomne działania, które przyczyniły się do zapobieżenia dalszej jazdy nietrzeźwego kierowcy. Podczas próby uniknięcia zderzenia, mężczyzna w wieku 52 lat uderzył w poprawnie zaparkowane auta na ulicy Zabrzańskiej, powodując szkody w czterech z nich. Bezpośrednio po tym incydencie, mężczyzna próbował opuścić miejsce zdarzenia, jednak świadkowie nie pozwolili mu na to. Jeden ze świadków podjął decyzję o zabraniu kluczyków ze stacyjki samochodu, podczas gdy inny skontaktował się z dyżurnym Komendy Miejskiej Policji.

Badania przeprowadzone na 52-letnim mężczyzną wykazały obecność 3,5 promila alkoholu w jego organizmie. Z powodu swojego działania, mieszkaniec Bytomia został pozbawiony prawa do prowadzenia pojazdów. Teraz czeka go proces sądowy i grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policja podkreśliła, że bez odpowiedniej reakcji świadków, pijany kierowca mógłby opuścić miejsce zdarzenia, stanowiąc zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Konsekwencje takiego działania mogłyby być tragiczne.