Bezpieczne drogi do szkoły – Akcja Odblaskowa Szkoła w Publicznej Szkole Podstawowej nr 45 w Szombierkach

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 45, zlokalizowana w bytomskiej dzielnicy Szombierki, jest teraz miejscem prowadzenia akcji „Odblaskowa Szkoła”. Inicjatywa ta ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa uczniów podczas podróży do i ze szkoły. W ramach tej akcji odbył się piknik o nazwie „Rower-Love”, który przyciągnął nie tylko członków społeczności szkolnej, ale również mieszkańców dzielnicy do Miasteczka Rowerowego, znajdującego się na terenie szkoły.

W działaniach tych wzięła udział Bytomska Masa Krytyczna, pod przewodnictwem Romana Badury. Ponadto, Szkolna Rada Rodziców, korpus nauczycielski oraz Stowarzyszenie Spełniamy Dziecięce Marzenia ogłosiły konkurs plastyczny dla uczniów o nazwie „Makieta rowerowa”. Idea konkursu polega na zachęceniu uczniów i ich rodziców do aktywnego udziału w inicjatywach poprawiających bezpieczeństwo na drogach.

Nie mogło również zabraknąć mini gry terenowej zatytułowanej „Jedź bezpiecznie – koniecznie” oraz krzyżówki testującej wiedzę uczniów na temat przepisów ruchu drogowego. W piątek, 20 października, odbył się specjalny odblaskowy dzień „Noś odblaski”, zorganizowany przez Samorząd Szkolny. Ten dzień był poświęcony promocji bezpieczeństwa podczas dojazdów do szkoły i powrotów do domu, a także podczas przerw i lekcji.

27 października o 14:00, zaplanowano „Odblaskowe popołudnie dla Seniora”. Wydarzenie to jest organizowane przez Szkolną Radę Rodziców, Stowarzyszenie Spełniamy Dziecięce Marzenia oraz Bytomską Radę Seniorów. Spotkanie będzie urozmaicone wizytą dzielnicowego p.o. sierż. sztab. Darii Zimny. Na koniec lutego planowane jest ogłoszenie laureata Ogólnopolskiego Pilotażowego Konkursu „Odblaskowa Szkoła” przez Komisję Konkursową Komendanta Głównego Policji.