Bezpieczeństwo najmłodszych – jak poruszać się po drodze i unikać zagrożeń

Młodszy aspirant Paweł Dziurok, sierżant sztabowy Damian Spiączka oraz starszy sierżant Zbigniew Trąd z Komisariatu Policji I w Bytomiu odwiedzili Przedszkole Miejskie numer 58, zlokalizowane przy ulicy Nowej, aby przeprowadzić spotkanie edukacyjne dla najmłodszych. Głównym celem zgromadzenia było uczenie dzieci, jak bezpiecznie poruszać się po drodze i unikać potencjalnych zagrożeń. Wszystko to miało miejsce w atmosferze pełnej zabawy i radości.

Dzielnicowi skupili swoją uwagę na przekazaniu dzieciom kluczowych wiadomości na temat bezpieczeństwa. Szczególnie podkreślali znaczenie noszenia elementów odblaskowych na ubraniach czy plecakach, zwłaszcza podczas spacerów po zmierzchu. Dzieci dowiedziały się, jak ważne jest stosowanie odblasków nie tylko podczas wieczornych wypraw, ale również poza miastem, gdzie widoczność jest ograniczona.

Policjanci omówili także kwestie bezpieczeństwa związane z codziennymi zabawami na podwórku, podróżowaniem samochodem, a także nawiązywaniem kontaktów z nieznajomymi osobami i zwierzętami. Ukoronowaniem spotkania był specjalny gość – Sznupek, maskotka śląskiej Policji. Dzieci miały okazję na poznanie psa, który towarzyszył mundurowym podczas całego spotkania, co było dla nich niespodzianką. Wspólne zdjęcia z Sznupkiem na pewno zostaną w ich pamięci na długo.