BCKino z Bytomia dołącza do elitarnego grona Sieci Kin Europejskich Europa Cinemas

BCKino, bytomskie kino studyjne zlokalizowane przy Bytomskim Centrum Kultury, zarazem spełniające wszystkie niezbędne standardy, stało się nowym członkiem prestiżowej Sieci Kin Europejskich Europa Cinemas. Logo znanej organizacji Europa Cinemas jest rozpoznawalne w 42 krajach, mając swoje miejsce w 1126 kinach, na 2806 ekranach i w 680 miastach na całym świecie. Od teraz można je również spotkać w Bytomiu.

Dzięki nawiązanej współpracy z Europa Cinemas, BCKino ma szansę na rozwinięcie sieci kontaktów oraz wymianę cennych doświadczeń. Agnieszka Sznober, reprezentująca Bytomskie Centrum Kultury, podkreśla także znaczenie możliwości uczestnictwa w konferencjach oraz szkoleniach organizowanych przez Europa Cinemas. Wszystko po to, aby na ekranie BCKino mogło pojawić się jeszcze więcej wartościowych europejskich produkcji filmowych.

Sieć kin, której teraz jest częścią BCKino, przyciąga co roku niemal 78 milionów widzów. Składa się z kin z 38 krajów Europy, a w Polsce obejmuje aż 49 obiektów z łącznie 129 ekranami. Sieć ta kieruje swoje działania ku czterem głównym celom: wzmocnieniu obecności kina europejskiego, wsparciu inicjatyw skierowanych do młodszej widowni, promocji różnorodności repertuaru filmów europejskich oraz budowie sieci kin prowadzących wspólne przedsięwzięcia na szczeblu krajowym i europejskim.

Dzięki inwestycjom przeprowadzonym w ostatnich latach, BCKino dysponuje teraz trzema salami projekcyjnymi. Największa z nich może pomieścić prawie 500 widzów, podczas gdy najmniejsza – 30. Wszystkie są wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt kinowy, który gwarantuje jakość dorównującą, a często nawet przewyższającą standardy komercyjnych multipleksów. Sala Gloria, która została otwarta w 2019 roku, wyposażona jest w laserowy projektor i system dźwięku Dolby Surround 7.1, co czyni ją jedną z najbardziej nowoczesnych w Polsce. Codziennie na ekranach BCKino odbywają się 3-4 seanse filmowe.

BCKino zaczęło swoją działalność jako członek Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych w 2012 roku. Od 2015 roku posiada status kina studyjnego. Oprócz regularnych seansów, kino organizuje również przeglądy festiwalowe, a latem przenosi się na zewnątrz, organizując pokazy plenerowe w różnych częściach Bytomia.