Basen w Bytomskim Ośrodku Sportu i Rekreacji tymczasowo zamknięty

Mieszkańcy Bytomia, korzystający z usług bytomskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, nie mogą na chwilę obecną korzystać z jednego z basenów, przeznaczonego dla osób niewprawnych w pływaniu. Informacje o tym przekazał sam ośrodek, który zadecydował o nieokreślonym czasowo zamknięciu miejsca.

Decyzję o zawieszeniu działalności danego basenu ośrodek podjął 23 sierpnia, co zostało formalnie potwierdzone poprzez wydane tego dnia oświadczenie. Zgodnie z przewidywaniami Damiana Dąbrowskiego, ta część sierpnia to ostatnie dni upałów w te wakacje.

W komunikacie ośrodka znalazła się informacja: „Pragniemy poinformować, że basen dla niepływających na terenie Pływalni Odkrytej jest nieczynny do odwołania już od 23 sierpnia. Przepraszamy za wszelkie niedogodności” – napisał w swoim ogłoszeniu OSiR w Bytomiu.

Naszym reporterom udało się dowiedzieć, że przyczyną takiej decyzji była nieprzyjemna sytuacja, która miała miejsce dzień wcześniej. Operator obiektu natychmiast podjął działania, częściowo spuszczając wodę oraz dezynfekując basen za pomocą chloru. W tej chwili Ośrodek Sportu i Rekreacji czeka na pobranie próbek wody do analizy. Zgodnie z procedurami, basen zostanie otwarty ponownie dopiero po uzyskaniu wyników analizy wody spełniających normy bezpieczeństwa.