"Bajeczne place zabaw dla małych bytomian" – realizacja projektu poprawy infrastruktury placów zabaw w Bytomiu

Projekt o nazwie „Bajeczne place zabaw dla małych bytomian” to najnowsza inicjatywa, która została zrealizowana w ramach działania Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego. W jego ramach, pięć placów zabaw zlokalizowanych przy przedszkolach na terenie Bytomia, przeszło gruntowną modernizację i rozbudowę.

W procesie głosowania na ten projekt oddano 1030 głosów a całość inwestycji pochłonęła kwotę 498 tysięcy złotych. W wyniku tych działań, już istniejące place zabaw przy Przedszkolach Miejskich numer 5, 21, 29, 31 i 54 zostały nie tylko odnowione, ale także wzbogacone o dodatkowe nowoczesne urządzenia do zabawy.

Ostatnimi obiektami, które zostały oddane do użytku były place zabaw przy Przedszkolu Miejskim nr 5 oraz Przedszkolu Miejskim nr 29. Tam wszystkie urządzenia takie jak huśtawki, zjeżdżalnia czy piaskownica, jak również ogrodzenie i ławki zostały wymienione na nowe. Również powierzchnia na której bawią się dzieci przeszła modernizację – zastosowano bezpieczne dla najmłodszych maty przerostowe. Takie same prace przeprowadzono na placu zabaw przy Przedszkolu Miejskim nr 29, ulokowanym na ulicy Czarnieckiego 2.

Na terenie placu zabaw przy Niezapominajce – Przedszkolu nr 21 przy ulicy Olimpijskiej, wykonawca inwestycji zamontował między innymi podwójną huśtawkę, bocianie gniazdo oraz karuzelę. Dodatkowo pojawiły się tam nowe zabawki na sprężynie, piaskownica, ławki i kosze na śmieci.

Przedszkole Miejskie numer 31 może pochwalić się nowymi urządzeniami na swoim placu zabaw. Znajduje się tam tunel przedszkolaka, labirynt, różnorakie zabawki na sprężynie oraz urządzenie do gry w „kółko i krzyżyk” z doczepioną tablicą do rysowania. W przypadku Przedszkola Miejskiego numer 54 dzieci mają do dyspozycji między innymi zjeżdżalnię, kosz do minikoszykówki oraz specjalną tablicę do rysowania. Tam również dostępna jest dla najmłodszych nowa piaskownica.