Awaria samochodu i pomoc bytomskich policjantów dla rodziny z Ukrainy

Obywatele Ukrainy z powodu agresji Rosji na swój kraj musieli opuścić swój kraj. Większość kobiet oraz dzieci udała się na przejście graniczne polsko-ukraińskie, a następnie zostaje na terytorium naszego kraju lub przemieszcza się bardziej na zachód Europy. Przez Bytom przejeżdżała ostatnio matka z trójką dzieci, która jechała z Ukrainy do Hiszpanii. Nie udało jej się jednak pokonać całej trasy, ponieważ nastąpiła awaria samochodu. Na szczęście z pomocą przyszli im bytomscy policjanci z drogówki.

Matka z trójką dzieci w drodze do Hiszpanii

Funkcjonariusze policji z wydziału drogowego natknęli się na zepsuty samochód na ukraińskich tablicach. W zasadzie to kobieta zauważyła policjantów niedaleko miejsca awarii pojazdu i poprosiła ich o pomoc. Wraz z kobietą w uszkodzonym samochodzie znajdowały się dzieci w wieku 4, 9 i 16 lat. Byli oni akurat w trasie z Ukrainy do Hiszpanii. Nie udało im się jednak przejechać przez Polskę, ponieważ zepsuł im się pojazd. Z pomocą przyszyli bytomscy funkcjonariusze drogówki, którzy zaoferowali pomoc kobiecie z dziećmi.

Policjanci pomogli kobiecie odholować samochód do mechanika. Na miejscu mechanik zaproponował również darmową naprawę pojazdu. Okazało się jednak, że samochód wymaga dogłębniejszych napraw i tak naprawdę nie opłaca się go naprawiać. Stwierdził to mechanik, który zaznaczył, że ogólny stan techniczny samochodu nie pozwala na bezpieczne kontynuowanie jazdy.

Funkcjonariusze drogówki zapewnili pomoc rodzinie z Ukrainy

Z pomocą kobiecie oraz jej trójce dzieci przyszli policjanci. Nie tylko pomogli oni dostarczyć samochód do mechanika, ale po informacji o niezdatności samochodu do dalszej jazdy, postanowili zapewnić rodzinie nocleg oraz kupić bilety na przelot samolotem do Hiszpanii. Kobietę z trójką dzieci pod swój dach wzięła aspirant Magdalena Pałka, która oprócz zapewnienia rodzinie noclegu, zorganizowała im również bilety na przelot do Hiszpanii. To właśnie w Hiszpanii znajduje się rodzina, u której mogą znaleźć schronienie i bezpieczne miejsce do życia. Wylot ukraińskiej rodziny z Polski do Hiszpanii ma odbyć się w niedzielę.