Asfaltowy lifting dla jezdni: rusza sezon remontów drogowych

Wkrótce zlokalizowane na al. Jana Pawła II oraz ulicy Chorzowskiej ubytki po zimie staną się tylko wspomnieniem. 23 stycznia, w środę, drogowcy zapoczątkowali pierwsze prace renowacyjne na obwodnicy. Następnie, dzień później, zacznie się odtwarzanie nawierzchni na ulicy Chorzowskiej. Priorytetem będą niewielkie uszkodzenia na trasach krajowych i wojewódzkich, a także na najbardziej ruchliwych arteriach komunikacyjnych w naszym mieście. Początkowy etap odnowy nawierzchni asfaltowej pochłonie budżet miasta w wysokości 251 tysięcy złotych.

Przyjemna temperatura przyspiesza realizację robót drogowych. Naprawy powierzchni dróg będą prowadzone przede wszystkim na głównych szlakach komunikacyjnych Bytomia. Sprzyjające warunki atmosferyczne umożliwiają rozpoczęcie prac, którymi zajmie się bytomskie Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Budowlane „Aquamer”.

Remonty uszkodzeń nawierzchni są pierwszym krokiem w procesie naprawy jezdni. Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu planuje w nadchodzących tygodniach ogłoszenie przetargu publicznego. Jego celem będzie wybranie firmy, która podejmie się bieżących remontów nawierzchni jezdni w naszym mieście.

Intencją jest ciągłe informowanie społeczności lokalnej o postępach prac związanych z poprawą stanu nawierzchni jezdni.