26-letni wspinacz doznał wypadku w Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych Skarpa Bytom

Incydent miał miejsce dzisiaj, około godziny 16, w prestiżowym Centrum Wspinaczkowym Skarpa Bytom. Młody mężczyzna w wieku 26 lat odpadł od ściany wspinaczkowej, spadając kilkanaście metrów w dół. Świadkowie na miejscu zdarzenia opisują, że w chwili utraty kontaktu ze ścianą znajdował się on na jej szczycie.

St. asp. Anna Oczkiewicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu, informuje, że mężczyzna był przytomny i został przewieziony do szpitala. Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo pracowały na miejscu zdarzenia, a śledztwo ma na celu dokładne zbadanie przyczyn tego niefortunnego incydentu.

Podczas tragicznego wypadku 26-latek korzystał z dolnej asekuracji, co oznacza, że od początku wspinaczki prowadził za sobą linę i wpinał ją w punkty asekuracyjne na ścieżce wspinaczkowej. Asekurująca osoba używała urządzenia znane jako „kubek”. Mężczyzna obecnie jest prawdopodobnie pacjentem Wojewódzkiego Szpitala Chirurgii Urazowej im. dr. Janusza Daaba w Piekarach Śląskich.

Warto podkreślić, że Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych Skarpa Bytom jest jednym z najbardziej nowoczesnych obiektów do uprawiania tego sportu w Europie. To idealne miejsce do rozpoczęcia treningów i odkrycia pasji do sportów ekstremalnych.

To centrum sportowe oferuje szeroki zakres dyscyplin, takich jak wspinaczka sportowa z wykorzystaniem sztucznych punktów asekuracyjnych i wsparciem asekuranta oraz bouldering – formę wspinaczki bez użycia uprzęży czy sprzętu dodatkowego. Ściany wewnętrzne obiektu osiągają maksymalnie 15 metrów wysokości, a zewnętrzne do około 12 metrów. Ponadto Skarpa Bytom zapewnia klimatyzowane sale na siłowni, strefy parkour, tor OCR oraz miejsca do biegania i jazdy na rolkach. Dodatkowo organizowane są tutaj zajęcia fitness i cross treningów.