14. Edycja PKO Bytomskiego Półmaratonu przyciągnęła rekordową liczbę uczestników

Kolejna, czternasta już edycja PKO Bytomskiego Półmaratonu odbyła się w sobotę, 16 września. Wydarzenie to jest jednym z kluczowych punktów kalendarza biegowego w regionie, a tegoroczna edycja przyciągnęła prawie 1400 biegaczy. Ponadto, na miejscu pojawiała się również gość specjalny imprezy – Joanna Jóźwik.

Jest to wydarzenie o długiej tradycji, a tegoroczny PKO Bytomski Półmaraton już po raz czternasty zgromadził pasjonatów biegania. Z roku na rok obserwujemy rosnące zainteresowanie tą imprezą sportową, co potwierdza liczba startujących – blisko 1400 zawodników i zawodniczek.

Tegoroczni uczestnicy mieli do pokonania trzy różne dystanse. Mogli wybrać półmaraton, czyli dystans 21097 m, bieg na 10,5 km lub krótszy dystans 5 km. Był też wybór dla entuzjastów nordic walking – mogli pokonać trasę o długości 10,5 km.

Miejsce startu i mety jak co roku zlokalizowane było na parkingu Centrum Handlowego Atrium Plejada. Trasa biegu, licząca 10,5 km, prowadziła przez dzielnicę Miechowice w Bytomiu. Uczestnicy biegający na dystansie półmaratonu pokonywali trasę dwukrotnie, natomiast ci, którzy wybrali 5 km, mieli do pokonania skróconą wersję trasy.

Wyjątkowy charakter imprezie nadawała obecność gościa specjalnego – Joanny Jóźwik. Jóźwik to znakomita polska lekkoatletka, zdobywczyni medali na Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata Sztafet oraz wielokrotna Mistrzyni Polski na dystansie 800 m. Joanna jest ambasadorką akcji PKO Bank Polski „Biegajmy Razem” i osobiście dopingowała zawodników podczas tego wydarzenia w Bytomiu.