11. edycja biegu Świętych Mikołajów – dołącz i Ty!

2 grudnia nasze miasto znów zapełni się biegnącymi Świętymi Mikołajami. W tradycyjnych czerwonych strojach, z przytwierdzonymi do twarzy brodami i wąsami, opatuleni czapkami z bąbelkami i niosąc worki pełne prezentów, ruszą oni na podbój ulic. Tego dnia odbędzie się jedenasta edycja Biegu Świętych Mikołajów.

Za organizację tego emocjonującego i cieszącego się dużym uznaniem zarówno wśród uczestników, jak i widzów wydarzenia odpowiada Stowarzyszenie MYbytomianie, które kieruje były prezydent miasta, Piotr Koj. Należy pamiętać o limitowanym do trzynastki miejscu, po którego przekroczeniu rejestracja zostanie zamknięta.

Start w biegu dla dzieci jest całkowicie darmowy, natomiast dorośli muszą zapłacić wpisowe w wysokości 30 złotych. Jest to jednak inwestycja warta rozważenia, ponieważ cała kwota wpisowego zostanie przekazana na cel charytatywny – do Wspólnoty Burego Misia, organizacji, która już od wielu lat w niestandardowy sposób niesie pomoc osobom niepełnosprawnym.

W zależności od wieku, uczestnicy będą musieli pokonać różne dystanse. Najmłodsze dzieci, w wieku do 7 lat (roczniki 2021-2014), będą miały do przebiegnięcia około 100 metrów wzdłuż głównego placu miasta. Nieco starsze dzieci w wieku 8-11 lat (roczniki 2013-2010) i młodzież od 12 do 15 lat (roczniki 2009-2006) pobiegną odpowiednio na dystansach około 200 m i 400 m. Dorosłe osoby biorące udział w głównym biegu oraz marszu nordic walking będą miały do pokonania trasę o długości około 4,5 km przez centrum Bytomia.

Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg, otrzymają pamiątkowe zawieszki. Pierwsza trójka w każdej kategorii otrzyma dodatkowo atrakcyjne statuetki, a młodzi zwycięzcy będą mogli cieszyć się słodkimi upominkami. Pamiętajmy jednak, że aby wziąć udział, konieczne jest posiadanie kostiumu Mikołaja – oczywiście w czerwonym kolorze, nie biskupim.