Neurorehabilitacja – przyszłość medycyny: V Konferencja Sekcji Neurorehabilitacji Polskiego Towarzystwa Neurologicznego

Imprezą, która zdominowała krajobraz naukowy w dniach 11 i 12 kwietnia, był piąty zlot Sekcji Neurorehabilitacji Polskiego Towarzystwa Neurologicznego. Sceną dla tego wydarzenia była Opera Śląska. Spotkanie to skierowane było do profesjonalistów z dziedziny neurologii i rehabilitacji, a także do przedstawicieli innych specjalności medycznych, których obszar zainteresowań obejmuje neurorehabilitację.

Zadaniem konferencji było ukazanie uczestnikom najświeższych odkryć i osiągnięć w obszarze neurorehabilitacji. W erze postępujących zmian cywilizacyjnych i stale rosnącej liczby pacjentów dotkniętych chorobami neurologicznymi, promowanie wiedzy na temat neurorehabilitacji w jak najszerszych kręgach jest niezmiernie ważne.

To spotkanie nie tylko dostarczyło uczestnikom nowych informacji, ale również umożliwiło im praktyczne szkolenie podczas warsztatów oraz wymianę doświadczeń z innymi specjalistami z dziedziny neurologii i rehabilitacji. Organizację wydarzenia podjęły się Śląski Oddział Polskiego Towarzystwa Neurologicznego i Śląski Oddział Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji.

Sekcja Neurorehabilitacji Polskiego Towarzystwa Neurologicznego, która obejmuje lekarzy pracujących na różnych stanowiskach (w 226 oddziałach rehabilitacji neurologicznej, 135 zakładach rehabilitacji leczniczej, poradniach neurologicznych i rehabilitacyjnych), prowadzi edukację, opracowuje standardy i wytyczne postępowania. Co więcej, organizuje cykliczne konferencje, opiniuje ustawy związane z zakresem swojej działalności i patronuje wydarzeniom naukowym. Rocznie leczy ponad 42 tysiące pacjentów szpitalnych.